Träningstider 2017-2018
Nedan presenteras träningstiderna för säsongen 2017-2018

Tiderna gäller 4 september - 31 mars

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 
Idrottshallen

Stängt:  

Ängaryd | Junkaremålen A | Torehallen

Stängt:   6/1 - 2018

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

H3 Herr Division 3

Måndag 21.00-22.20 Idrottshallen

Tisdag   19.00-20.20 Idrottshallen

Torsdag 18.00-19.10 Idrottshallen


Sunes Vänner Motionsgrupp
Tisdag 21.30-22.20 Idrottshallen
 

P02 (15 år) Seriespel  


Tisdag  20.20-21.30 Idrottshallen

Onsdag  20.10-22.00 Idrottshallen

Fredag  17.30-18.30 Idrottshallen


P03 (13-14 år) Seriespel 

Onsdag 19.10-20.10 Idrottshallen   

Fredag  16.00-17.30 Idrottshallen


P05 (12 år) Seriespel  

Tisdag    18.00-19.00  (utomhusträning Idrottshallen)
Onsdag  16.00-17.10 Idrottshallen

Torsdag 16.00-17.00 Idrottshallen


P06 (11 år) Seriespel  

Tisdag  18.00-19.00 Idrottshallen

Onsdag 17.00-18.00 Torehallen

Fredag  16.30-18.00 Ängaryd                     


P07 (10 år) Poolspel
Måndag 16.00-17.00 Idrottshallen 

Torsdag 17.00-18.00 Junkaremålen A    

P08 (9 år) Poolspel

Tisdag  17.00-18.00 Junkaremålen A

Söndag 16.40-17.50 Ängaryd

P09 (8 år) Poolspel
Söndag 15.30-16.40 Ängaryd


Innebandyskolan P10 (7 år) Pojkar

Söndag 14.20-15.30 Ängaryd


Innebandyskolan P11 (6 år)

Söndag 13.20-14.20 Ängaryd


Innebandylekis 13-12 (4-5 år) Pojkar och flickor 

Söndag 12.20-13.20 Ängaryd

(•) Ej 17/12-7/1, start 14/1


Innebandylekis 14 (3 år) Pojkar och Flickor

Söndag 11.40-12.20 Ängaryd

(•) Ej 17/12-7/1, start 14/1


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


D1 Dam Division 1  


Måndag 19.30-21.00 Idrottshallen

Torsdag 19.10-20.30 Idrottshallen


DJ (02-98) Damjunior

Måndag 19.30-21.00 Idrottshallen

Torsdag 19.10-20.30 Idrottshallen

Onsdag  20.10-21.30 Idrottshallen


F03 (13-14 år) Seriespel  
 

Måndag 18.40-19.30 Idrottshallen   

Onsdag  18.10-19.10 Idrottshallen 


F05 (12 år) Seriespel  


Måndag 17.50-18.40 Idrottshallen

Onsdag  17.10-18.10 Idrottshallen


F06 (10-11 år ) Seriespel

Måndag 17.00-17.50 Idrottshallen

Torsdag 17.00-18.00 Idrottshallen


F08 (8-9 år) Poolspel

Söndag 09.30-10.40 Ängaryd

Onsdag 17.00-18.00 Junkaremålen A


Innebandyskolan F10 (6-7 år) Flickor

Söndag 10.40-11.40 Ängaryd


Innebandylekis 13-12 (4-5 år) Pojkar och flickor 

Söndag 12.20-13.20 Ängaryd

(•) Ej 17/12-7/1, start 14/1


Innebandylekis 14 (3 år) Pojkar och Flickor

Söndag 11.40-12.20 Ängaryd
(•) Ej 17/12-7/1, start 14/1


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lediga träningstider:  


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Tidsbokning
Eivor Clasén, 0140-151 82 (b), 070-218 90 72 (m), 
e-post: eivorclasen@gmail.com

Kontaktpersoner - Fritid Tranås

Ann-Marie Andersson, 0140-683 36 (a), 
e-post: ann-marie.andersson@tranas.se
Vaktmästare Idrottshallen, 070-518 76 92 (m)


(•)