Spelschema IBF Cupen 2018
2017-11-22 17:12

 

Spelschema fredag 13 april

Grupp 1 Lätt Klass

18.00 Chiefs - Gizzon Gaming 1-1

18.20 Inwido BK - Samhall Reborn 5-2

18.40 Haj Hoo - Gizzon Gaming 1-1

19.00 Samhall Reborn - Chiefs 0-2

19.20 Inwido BK - Haj Hoo 3-1

19.40 Gizzon Gaming - Samhall Reborn 6-0

20.00 Chiefs - Haj Hoo 2-1

20.20 Gizzon Gaming - Inwido BK 2-3

20.40 Samhall Reborn - Haj Hoo 0-5

21.00 Chiefs - Inwido BK 3-2

Grupp 2 Svår Klass

21.20 Tjenare Mannen - Fladen 2.0 1-2

21.40 Ostmästarna - PG:s Vänner 2-6

22.00 Tjenare Mannen - Ostmästarna 3-0

22.20 Fladen 2.0 - PG:s Vänner 2-2

22.40 PG:s Vänner - Tjenare Mannen 4-1

23.00 Ostmästarna - Fladen 2.0 2-5

 

Grupp 3 Lätt Klass

23.20 Team Spearmint - Sunes Vänner 1-2

23.40 Källapöjka - Looney Tunes 2-2

00.00 Team Spearmint - Källapöjka 2-0

00.20 Sunes Vänner - Looney Tunes 2-4

00.40 Looney Tunes - Team Spearmint 4-1

01.00 Källapöjka - Sunes Vänner 2-0

 

Spelschema lördag 14 april

 

Grupp 4 Lätt Klass

11.40 Skapa Reklam - Cool Webb 2-1

12.00 Bolljägarna - KSB 0-5

12.20 BK Blåbär - Cool Webb 0-2

12.40 KSB - Skapa Reklam 4-2

13.00 Bolljägarna - BK Blåbär 3-1

13.20 Cool Webb - KSB 1-4

13.40 Skapa Reklam - BK Blåbär 8-1

14.00 Cool Webb - Bolljägarna 0-2

14.20 KSB - BK Blåbär 4-1

14.40 Skapa Reklam - Bolljägarna 2-1

Grupp 5 Svår Klass

15.00 SPK - Takab BK 2-1

15.20 BK Brunk - Kramkompisarna 1-1

15.40 SPK - BK Brunk 2-1

16.00 Takab BK - Kramkompisarna 2-2

16.20 Kramkompisarna - SPK 1-0

16.40 BK Brunk - Takab BK 1-1

Grupp 6 Lätt Klass

17.00 BK - I 2-4

17.20 Blues Brothers - I 2-2

17.40 BK - Blues Brothers 2-2

18.00 I - BK 1-1

18.20 I - Blues Brothers 1-0

18.40 Blues Brothers - BK 2-5

 

Spelschema söndag 15 april

09.00 1/8 Final Match 1 Skapa Reklam - Sunes Vänner 3-2

09.30 1/8 Final Match 2 BK – Gizzon Gameing 3-4 st

10.00 1/8 Final Match 3 Källarpöjka - Blues Brothers 3-1

10.30 1/8 Final Match 4 Inwido BK - Bolljägarna 3-2

11.00 Kvartsfinal Match 5 Chiefs - Skapa Reklam 5-4 st

11.30 Kvartsfinal Match 6 Looney Tunes - Gizzon Gameing 2-0

12.00 Kvartsfinal Match 7 KSB - Källarpöjka 4-0

12.30 Kvartsfinal Match 8 I - Inwido BK 1-2

13.00 Kvartsfinal Match 9 PG:s Vänner - BK Brunk 7-0

13.30 Kvartsfinal Match 10 Kramkompisarna - Tjenare Mannen 2-0

14.00 Kvartsfinal Match 11 SPK - Ostmästarna 3-0 wo

14.30 Kvartsfinal Match 12 Fladen 2.0 - Takab BK 2-1 su

15.00 Semifinal Match 13 Cheifs - Looney Tunes 2-0

15.30 Semifinal Match 14 KSB - Inwido BK 5-0

16.00 Semifinal Match 15 PG:s Vänner - Kramkomp. 5-3

16.30 Semifinal Match 16 SPK - Fladen 2.0 2-4

17.00 Final Match 17 Chiefs - KSB 1-2

17.30 Final Match 18 PG:s Vänner - Fladen 2.0 4-3

 

 


2015-02-10 22:13
 
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen
IBF Tranås, 16/04 11:00 
IBF Tranås, 15/04 20:26 
IBF Tranås, 06/04 16:05 
IBF Tranås, 03/04 20:40