Om vädret tillåter tänker vi smygstarta med en träning i Innebandyburen redan på onsdag 17.30. En ny tradition är kanske på väg att skapas? Inomhusträningen startar med ordinarie tider från 1 september.
Föreningen öppnar nu upp campet för spelare födda 2014. Häng på sommarlovets roligaste vecka 4-8 augusti mellan 9-16.
Summercamp i Jönköping och Västervik i slutet av juni.
Då har F14 försiktigt börjat avrunda höstsäsongen med en julpimpad onsdagsträning. För de som vill ha lite kul och röra på sig innan nyår, så tränar vi fredag 27/12 och måndag 30/12.
Då är bilderna på F14 klara att beställa efter fotograferingen den 27 november. 10% rabatt på produkter vid beställning innan 15 december 2024.
Poolspelspremiären närmar sig med stormsteg. Den här säsongen spelar vi två matcher vid varje tillfälle.