SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IBF-cupen
Spelschema IBF Cupen 2019

Fredag 12 April

Grupp 1 Lätt klass

17.00 Team Spearmint - Älgen IF 0-1

17.20 Looney Tunes - Löfstad AIK 1-1

17.40 Sunes Vänner - Team Spearmint 4-0

18.00 Löfstad AIK - Älgen IF 5-0

18.20 Looney Tunes - Sunes Vänner 1-1

18.40 Löfstad AIK - Team Spearmint 1-1

19.00 Älgen IF - Looney Tunes 2-2

19.20 Sunes Vänner - Löfstad AIK 0-0

19.40 Team Spearmint - Looney Tunes 0-4

20.00 Älgen IF - Sunes Vänner 1-1


1. Löfstad AIK 4130 7-2 6 poäng

2. Looney Tunes 4130 8-4 6 poäng

3. Sunes Vänner 4130 6-2 6 poäng

4. Älgen IF 4121 4-8 5 poäng

5. Team Spearmint 4013 1-10 1 poäng


Grupp 2 Svår Klass

20.20 PG:s Vänner - SPK 6-0

20.40 Torsdag 7 Mars - Byggboll 5-2

21.00 Torsdag 7 Mars - PG:s Vänner 4-3

21.20 Byggboll - SPK 1-5

21.40 PG:s Vänner - Byggboll 5-0

22.00 SPK - Torsdag 7 Mars 1-4


1. Torsdag 7 Mars 3300 13-6 9 poäng

2. PG:s Vänner 3201 14-4 6 poäng

3. SPK 3102 6-11 3 poäng

4. Byggboll 3003 3-15 0 poäng

.

Grupp 3 Lätt Klass

22.20 Källarpöjka - BPB Boys 2-1

22.40 Haj Hoo - Hasses Sega Gubbar 3-1

23.00 Haj Hoo - Källarpöjka 3-3

23.20 Hasses Sega Gubbar - BPB Boys 0-2

23.40 Källarpöjka - Hasses Sega Gubbar 2-1

00.00 BPB Boys - Haj Hoo 0-0


1. Källarpöjka 3210 7-5 7 poäng

2. Haj Hoo 3120 6-4 5 poäng

3. BPB Boys 3111 3-2 4 poäng

4. Hasses Sega Gubbar 3003 2-7 0 poäng


Lördag 13 April

Grupp 4 Lätt Klass

09.00 Chiefs - Löfstadkyrkan 9-0

09.20 Peking Hästar - City Golv 2-2

09.40 Bolltapp - Chiefs 1-3 

10.00 Citygolv - Löfstadkyrkan 2-0

10.20 Peking Hästar - Bolltapp 2-0

10.40 Citygolv - Chiefs 0-2

11.00 Löfstadkyrkan - Peking Hästar 0-4

11.20 Bolltapp - Citygolv 0-1

11.40 Chiefs - Peking Hästar 4-1

12.00 Löfstadkyrkan - Bolltapp 0-3


1. Chiefs 4400 18-2 12 poäng

2. Peking Hästar 4211 9-6 7 poäng

3. City Golv 4211 5-4 7 poäng

4. Bolltapp 4103 4-6 3 poäng

5. Löfstadkyrkan 4004 0-18 0 poäng


Grupp 5 Lätt Klass

12.20 IBK Jönköping - KSB 0-4

12.40 Strömsholmen - Fladen 1-0

13.00 Neder-laget - IBK Jönköping 1-3

13.20 Fladen - KSB 0-3

13.40 Strömsholmen - Neder-laget 1-4

14.00 Fladen - IBK Jönköping 0-1

14.20 KSB - Strömsholmen 7-0

14.40 Neder-laget - Fladen 2-3

15.00 IBK Jönköping - Strömsholmen 4-5

15.20 KSB - Neder-laget 3-0


1. KSB 4400 17-0 12 poäng

2. Strömsholmen 4202 7-15 6 poäng

3. IBK Jönköping 4202 8-10 6 poäng

4. Fladen 4103 3-7 3 poäng

5. Neder-laget 4103 7-10 3 poäng


Grupp 6 Svår Klass

15.40 Tjenare Mannen - Kapten Fille 1-2

16.00 "Ha de gott" - Gertrud 2-0 

16.20 Team ? - Tjenare Mannen 2-4

16.40 Gertrud - Kapten Fille 1-0

17.00 "Ha det gott" - Team ? 3-1

17.20 Gertrud - Tjenare Mannen 0-5

17.40 Kapten Fille - "Ha det gott" 2-2 

18.00 Team ? - Gertrud 1-2

18.20 Tjenare Mannen - "Ha det gott 1-3

18.40 Kapten Fille - Team ? 2-0


1. Ha Det Gott 4310 10-4 10 poäng

2. Kapten Fille 4211 6-4 7 poäng

3. Tjenare Mannen 4202 11-7 6 poäng

4. Gertrud 4202 3-8 6 poäng

5. Team ? 4004 4-11 0 poäng


Grupp 7 Lätt Klass

19.00 Inwido BK - BK Blåbär 5-0

19.20 Tranås Bois - Blues Brothers 0-2

19.40 Tranås Bois - Inwido BK 0-8

20.00 Blues Brothers - BK Blåbär 0-1

20.20 Inwido BK - Blues Brothers 1-2

20.40 BK Blåbär - Tranås Bois 0-0


1. Blues Brothers 3201 4-2 6 poäng

2. Inwido BK 3201 14-2 6 poäng

3. BK Blåbär 3111 1-5 4 poäng

4. Tranås Bois 3012 0-10 1 poäng


Söndag 14 april

09.00 Åttondelsfinal Lätt Klass Looney Tunes - Inwido BK 4-5

09.30 Åttondelsfinal Lätt Klass Haj Hoo - Strömsholmen 1-2

10.00 Åttondelsfinal Lätt Klass Peking Hästar - Citygolv 2-3

10.30 Kvartsfinal Svår Klass Kapten Fille - SPK 1-4

11.00 Kvartsfinal Svår Klass PG:s Vänner - Tjenare Mannen 2-1

11.30 Kvartsfinal Lätt Klass KSB - Inwido BK 3-4

12.00 Kvartsfinal Lätt Klass  Chiefs - Strömsholmen 2-0

12.30 Kvartsfinal Lätt Klass Löfstad AIK - Källarpöjka 3-0

13.00 Kvartsfinal Lätt Klass Blues Brothers - Citygolv 2-1

13.30 Semifinal Svår Klass Torsdag 7 Mars - SPK 6-2

14.00 Semifinal Svår Klass Ha Det Gott - PG:s Vänner 3-1

14.30 Semifinal Lätt Klass Inwido BK - Chiefs 0-3

15.00 Semifinal Lätt Klass Löfstad AIK - Blues Brothers 3-0

15.30 Final Svår Klass Torsdag 7 Mars - Ha Det Gott 4-2

16.00 Final Lätt Klass Chiefs - Löfstad AIK 3-2